Screeningowe badanie snu rozszerzone

800,00 

Chrapanie i bezdechy senne, przysypianie w ciągu dnia, zmęczenie – diagnostyka snu w domu pacjenta screeningowym holterem do badania parametrów oddychania i pracy układu krążenia z uwzględnieniem pozycji i ruchów ciała.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu poprzez poniższy formularz bądź adres e-mail  biuro@emocja.pl 

Kategoria:

Opis

Badanie nieinwazyjne, pozwala ustalić sposób leczenia.

Badanie screeningowe dostarcza nieco mniej danych niż pełne badanie polisomnograficzne, niemniej pozwala ono z dużą dokładnością określić rodzaj i liczbę bezdechów, oraz ich korelację z pozycją ciała, wysyceniem krwi tętniczej tlenem.
Dużą zaletą tego badania jest fakt, że jest ono wykonywane w domu pacjenta, co zmniejsza stres związany ze spaniem w laboratorium, a więc w “obcym miejscu”, oraz liczba czujników, która jest zredukowana do niezbędnego minimum, co poprawia komfort snu podczas badania.
Badanie tego typu można wykonać zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

 

Na czym polega badanie screeningowe zaburzeń oddychania podczas snu?

W przeciwieństwie do pełnego badania polisomnograficznego, badanie screeningowe wykonywane jest w domu u pacjenta. W tym celu przyjeżdża do Państwa  technik medyczny, który zakłada aparat przed snem. Następnie rano technik przyjeżdża, aby zabrać aparat do odczytu badania i opisania go przez lekarza.

Polisomnograf e-polymate charakteryzuje się doskonałym stosunkiem możliwości diagnostycznych do ceny. 11 kanałów, krzywe prezentowane w czasie rzeczywistym na wbudowanym podświetlanym ekranie LCD, przyjazne oprogramowanie, współpraca ze wszystkimi modelami CPAP BiLevel; zgodność z międzynarodową klasą III stopnia diagnostyki polisomnigraficznej. Lekki, tanie zasilanie bateriami AA – 12 godzin zapisu danych.

Należy pamiętać o tym, że wskazane jest, aby badanie trwało przynajmniej 6 godzin – większa ilość informacji znacznie ułatwia ustalenie właściwego rozpoznania.

Czy badanie screeningowe zaburzeń oddychania podczas snu jest bezpieczne?

Tak, badanie jest w pełni bezpieczne, zarówno dla pacjenta, jak i dla technika, który zakłada aparat pacjentowi.
Wszystkie czujniki są czyszczone po każdorazowym badaniu, kaniule donosowe, są jednorazowe.
Kabel czujnika na palec posiada wysokiej jakości izolację.
Samo urządzenie jest zasilane przez wewnętrzny akumulator, zamknięty szczelnie w izolacyjnej obudowie, zatem nie istnieje niebezpieczeństwo porażenia prądem.
Urządzenie spełnia wymagania dyrektywy 93/42 EEC z dn. 14.06.1993 dotyczącej urządzeń medycznych.

Jak należy się przygotować do badania?

Ponieważ badanie wykonywane jest w domu pacjenta, należy indywidualnie umówić się z technikiem na dogodny dla Państwa termin.
Gdy w ustalonym terminie przyjedzie do Państwa technik, dobrze by było gdyby osoba, której ma zostać wykonane badanie, była przygotowana do snu.
Przed badaniem proszę przyjąć wszystkie leki które Państwo przyjmujecie regularnie wieczorem oraz rano. Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do osób leczonych z powodu chorób serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy czy też przewlekłych chorób układu oddechowego.
Bardzo ważne jest, aby nie mieli Państwo zbyt dużych kłopotów z zaśnięciem, w tym celu wskazane jest, aby:
– Nie próbować porządnie się wyspać przed badaniem, aby wyniki „były lepsze”
– Najlepiej aby dzień poprzedzający badanie wymagał od Państwa dużej aktywności
– Powstrzymać się od spożywania w dniu badania, kawy, mocnej herbaty oraz innych napojów zawierających kofeinę, teinę (Coca Cola, Red Bull itp), alkohol lub inne substancje pobudzające.

Przebieg badania

Przed założeniem aparatu technik przeprowadzi z Państwem krótką ankietę dotyczącą m.in. przyjmowanych leków, długości snu itp.
Technik zakłada aparat, po czym następnego dnia rano przyjeżdżając po odbiór badania dostarczy Państwu rachunek za usługę medyczną.
Proces zakładania wszystkich czujników zostanie dostosowany do tej godziny tak, aby nie zaburzać Państwa rytmu dobowego.
Czujniki zostaną one zamontowane w taki sposób, że nie będą zbytnio krępowały ruchów i jeżeli zaistnieje taka konieczność, to bez żadnych problemów będziecie Państwo mogli skorzystać z toalety.
Czas badania zależy w pełni od Państwa.

Co się dzieje po zakończeniu badania?

Następnego dnia rano przyjeżdża do Państwa technik aby odłączyć wszystkie czujniki i odebrać aparat (po odpowiednim poinstruowaniu przez technika możecie Państwo odłączyć te czujniki sami). Po dokładnym opracowaniu wyników badania (maksymalnie w czasie 7 roboczych dni) otrzymacie Państwo ostateczny wynik, opisany przez lekarza specjalistę, wówczas zostanie zaproponowany najbardziej odpowiedni sposób dalszego postępowania aby zastosować leczenie, jeśli będzie to wskazane.

W opcji do dokupienia:
Konsultacja medyczna po badaniu: 120 zł
Dopasowanie ciśnień na aparacie autocpap: 300 zł (w przypadku kupna u nas aparatu, odliczamy tą kwotę od ceny zakupu)

Podany cennik obowiązuje na terenie Warszawy. Poza Warszawą doliczany jest dodatkowo koszt dojazdu (ok. 200-300 zł w zależności od odległości).

W  razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny, na adres e-mail bądź poprzez poniższy formularz:
Centrala Emocja Sp. z o.o. – 22 380 32 80

Formularz kontaktowy

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Screeningowe badanie snu rozszerzone”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *